Picture by : https://www.today.com

Ice coffee nasıl yapılır? Bir kaç hafta önce googleda arattığım soru tam olarak buydu. Bulduğum cevaplar ise ice coffee'den çok starbucks içecekleriyle milkshake dükkanı ürünleri arasında bir yerdeydi. İçerisinde kremalar, dondurmalar, karamel bilmem neleri, değişik sosları olan müthiş görünümlü birkaç sanat eserine bakıp sayfayı kapattım. Ben çok daha pratik, evde bulabileceğim, 5 dakikada hazırlayabileceğim bir şey arıyorum, onlar ise mükemmeliyet arıyor. Dolayısıyla fikirler uyuşmadı ve ben de kendi yolumu çizmeye karar verdim. Ortaya lezzetini beğendiğim keyifle tükettiğim son derece basit bir karışım çıktı.Kullandıklarım:

***  2 tatlı kaşığı Nescafe ( Veya filtre kahve. Ben Kenya seviyorum. (french press lazım))
***  5 - 6 küp buz
***  İstenilen miktarda süt (Ben yarım yağlı kullanıyorum)


Yapılışı:

Öncelike kahveyi sıcak suyla demliyorum. Su kettleda kaynamadan hemen önce bir çay bardağının yarısını dolduracak kadar sıcak suyu kahveye ekliyorum. Nescafe'nin iyice çözünmesi için karıştırıyorum, filtre kahve için french press'te bir süre bekletiyorum. Kahve sıcakken içerisine bir kaç kalıp buz ekleyerek soğutmaya başlıyorum ve kahveyi ice coffee'yi hazırlayacağım bardağa alıyorum. Üzerine kalan buzları ve istediğim miktarda sütü ekleyerek buzlu kahveyi tamamlıyorum.

Ben şekersiz tadı daha çok seviyorum ve burada bitiriyorum ancak tercihe göre şeker, krema, sos eklenebilir ve daha tatlı bir içecek yaratılabilir.Çok basit ve serinletici bir tarif olduğundan yaz için ideal diye düşünüyorum!


Sevgiler!


4 Yorumlar

 1. çok güzel bir tarif hemen bu akşam uygulayacağım bunu..

  YanıtlaSil
 2. Ortalık YouTuber kaynamadan evvel Eskiden çok çok izlemişliğim vardı sizi az önce aklıma geldiniz ARIYORUM tarıyorum yoksunuz YouTube de çok eski paylaşımlarınız vardı. Tam da bu kıza ne oldu acaba derken blogunuza yazdığınızı gördüm ❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yoğunluktan pek devam edemiyorum bu işlere. Arada bi post atıp kaçıyorum haha :p Çok teşekkür ederim <3

   Sil