Merhaba! Bugün size takma kirpiklerin nasıl daha uzun süre kullanılabileceğinden bahsedeceğim. Takma kirpikler son derece narin ve dayanıksız ürünlerdir. En kaliteli olanlar bile yanlış bir harekette bozulur, kopar veya şekil değiştirir. Bu yüzden takma kirpikleri kullanırken ve temizlerken izlemeniz gereken bir kaç temel adımdan bahsedeceğim.
Takma kirpiklere rimel uygulamayın. 

Evet biliyorum ki çok zor. Taktığınız zaman kendi kirpiklerinizle birleşmesini istiyorsunuz, haklısınız. Ancak tüm başarısız deneyimlerim sonucu şunu söyleyebilirim ki rimel uygulamak takma kirpiği yoran, ağırlaştıran, temizlerken yüksek ihtimalle bozmanıza yol açan bir ürün. Ben her zaman rimel sürmektense kirpik kıvırıcı yardımıyla kirpikleri birleştirmekten yanayım.


Takma kirpikleri yıkamayın.

Takma kirpiklerin üzerinde kullanıldıktan sonra türlü makyaj izi ve kirpik yapıştırıcısı kaldığını herkes biliyor sanırım. Kirpiğe rimel uygulamadığınızı varsayarsak kirpik üzerindeki tek kirlenen yer yapıştırılan şerit olacaktır. Sıcak suda bekletmek kirpik yapıştırıcısının çok rahat bir şekilde ayrılmasına neden oluyor, kabul ediyorum ancak ne zaman kirpikleri kurutuyorum, o zaman formu bozulmuş ve gözüme asla eskisi gibi oturmayan kirpikler elde ediyorum. Bu yüzden kirpik yıkamayı bıraktım. Ben kirpik yapıştırıcısını kirpik şeridinden bir cımbız yardımıyla narince çekerek çıkartıyorum. Bunu yaparken fazla baskı uygulamamak önemli. Kalan makyaj kalıntılarını da kulak pipeti ve makyaj temizleyici yardımıyla nazikçe siliyorum.Takma kirpikleri her zaman kutusunda saklayın.

Aslında bundan söz etmeme gerek var mı bilmiyorum. Yine de aklınızda bulunsun. Takma kirpiklerin uzun vadede formlarını koruması, tozlanmaması için kutusunda saklamak oldukça önemli. Takma kirpikleri çıkartırken dikkat edin.

Takma kirpiklerinizi çıkartırken asla kirpik bölümünden tutmayın. Her zaman şeride en yakın noktadan tutarak olabilecek en az güçle çekin. Narin ürünler oldukları için kirpikleri ayırmanız işten bile değil. Sonra kirpik tellerinden biri şarka diğeri garpa bakar. Biz de bunu istemeyiz değil mi.


Umarım yardımcı olacak bir yazı olmuştur. Sevgiler!

0 Yorumlar