Merhabalar! Bugün size arkadaşım Işık'ın saçlarını nasıl mor / su yeşili ombre yaptığımızdan bahsedeceğim. Şuradaki videoda nasıl yaptığımı izleyebilirsiniz.Aşamalar:


1- İlk olarak Işık'ın saçlarını pastel renklerin tutabilmesi için 1 defa daha açtık. Işık'ın saçlarında önceden kahverengi boya vardı ve bu boya yaklaşık 4 açılma sonunda tamamen temizlendi. İlk üç işlemi Işık geçtiğimiz haftalarda yaptığı için araya süre girdi ve saçları çok zarar görmedi.


Zaten önceden saçları açıldığı için Wella açıcı ve 30'luk peroksiti karıştırarak öncelikle diplerinden 1,5 cm kadar boşluk bırakarak tüm saça uyguladım ve saçları paketledim. Tüm saçlar bitince de diplere açıcı uyguladım ve diplerle birlikte 15 dk kadar sonra saçı büyük çoğunlukla açıldı ve daha fazla bekletip zarar vermemek için yıkadık.

Saçına bolca krem uyguladık ve keratin içeren yağ sürerek saçını kuruttuk böylece saçları daha sağlıklı durdu.2- Saçı boyama aşamasında Jamaican Colors markasının Mor ve Deniz Mavisi renklerini kullandık. bolca boyanın içine boyanın yarısı kadar, rengi biraz  daha pastelleştirmek ve boya miktarını arttırmak için Pantene saç kremi ekledik. Boya saçında 1 saat civarında bekledi.


Sonuç olarak bu ikili saç rengini elde ettik. Videoyu izlemek için tıklayın.KaydetKaydet

0 Yorumlar