Ege Tunca: Ebay Akrilik Tırnak Seti İncelemesi

Ebay Akrilik Tırnak Seti İncelemesi

/
0 Comments


Merhaba! Ebay alışverişlerimi yavaş yavaş deneyimleyip size aktarmaya başlamaya karar verdim. Bugün ise satın aldığım akrilik tırnak setinden bahsedeceğim. Bu seti almadan önce hiç akrilik tırnak deneyimim olmamıştı ancak çok fazla video izleyip araştırma yaptığımdan nasıl yapılacağını biliyordum. İzlediğim videolarda insanlar profesyonel kalitede ürünler kullandıklarından pek bir sorun yaşamıyorlardı ve sonuç çok güzel oluyordu ancak bu set ile istediğiniz kadar profesyonel olun, o kadar pürüzsüz bir sonuç ne yazık ki alamıyorsunuz.


Sonuçtan önce biraz setin özelliklerinden bahsedeyim; set içinde pembe, beyaz ve şeffaf olmak üzere 3 adet akrilik toz, bir adet akrilik suyu, bir adet fırça ve akrilik suyunu koyabileceğiniz bir kap geliyor. Akrilik suyu inanılmaz derecede kötü kimyasal kokan bir su. Fırçayı önce bu suya ardından da toza batırarak fırçanın üzerinde top şeklinde bir macun elde ediyorsunuz. Bu macunu kurumasına izin vermeden tırnağınızın üzerine koyup şekillendirmeniz gerekiyor. Bu akriliklerde sorun tam burada başlıyor; kurumadan önce istediğiniz kadar düzgün şekillendirmiş olun, kururken mutlaka üst kısım pütürlü oluyor, verdiğiniz şekil ise bozuluveriyor.


İnternette araştırdığımda insanlar bu ürünlerin kurumak bilmediğinden şikayetçiydi. Bir ojeden daha kısa sürede kuruyorlar ancak sanırım akriliklerin daha kısa sürede kuruması verdiğiniz şeklin bozulmaması açısından iyi bir şey. Dolayısıyla böyle de bir kötü özellikleri var.


Yeni başlayacaklar için el alışkanlığı kazanmak açısından uygun bir set olabilir ancak profesyonel sonuç beklememek gerektiğini düşünüyorum. Yaptığınız tırnakları bolca törpüleyerek istenilene yakın bir sonuç elde edebilirsiniz ama yine de salon kalitesinde olmayacaktır.
Hepinize harika bir gün dilerim!


You may also like

Hiç yorum yok:

Like us on Facebook

Bumerang - Yazarkafe