Merhaba! Sonunda sizinle alışveriş yapmaktan oldukça keyif aldığım bir siteden bahsedebileceğim. Sitenin adı Beautybay.com. Bundan yaklaşık 2-3 yıl önce henüz Urban Decay Türkiye'de yok iken Naked 3 yeni çıkmıştı ve internet üzerinde bu paleti ararken beautybay'de ücretsiz kargo ile satıldığını görmüştüm ve yaklaşık 120 TL gibi bir fiyata satın almıştım. 17 günde elime ulaşmıştı. O günden sonra beautybay her indirim döneminde uğradığım bir site oldu diyebilirim.


Son zamanlarda Anastasia, Morphe, Makeupgeek, Gerard Cosmetics, Lit Cosmetics gibi Türkiye'ye gönderimi olmayan veya kargo ücreti çok pahalı olan markaların ürünlerini satmaya başladılar ve ben de bu markalardan 3 parça ürün edindim.


Edindiğim ürünler; Morphe 35N palet, Anastasia Beverly Hills Dip Brow Pomade (Medium Brown) ve Gerard Cosmetics Cher likit mat ruj oldu. Daha önce Morphe ve Gerard Cosmetics'in web sitelerinden alışveriş yapmıştım. Morphe çok tercih edeceğim bir site değil çünkü kargo ücretleri 16$ - 22$ arasında değişiyor. Bazen satın alacağınız ürün kargo parasından daha ucuz kalabiliyor. Bu yüzden eğer alacağım ürün beautybayde varsa onu tercih ediyorum. Gerard Cosmetics ise indirim döneminde ücretsiz kargo kampanyası yapabiliyor. Bir de üzerine ünlü vloggerların kodlarını kullanırsanız daha uygun fiyata alabilirsiniz ancak bunlar olmazsa beautybay daha uygun bir fiyata geliyor diyebilirim.


Beautybay'in tek kötü noktası ürünlerin kendi sitelerindeki fiyatlardan biraz daha fazla olması. Örneğin bir MUG far kendi sitesinde 6$'ken beautybay'de 6.54$ veya Morphe 35N palet kendi sitesinde 19.99$ iken Beautybay'de 23.40$. Tabi gerçek fiyat ve bu sitedeki fiyat arasında bizdeki instagram satış hesaplarında olduğu gibi uçurumlar yok. Üstelik kargo ücretlerine göre çok daha ucuza geldiği için kesinlikle tercih edilebilir olduğunu düşünüyorum.


Hepinize harika bir gün dilerim!


0 Yorumlar