Merhaba! Bugün size uzun zamandır merak ettiğim Make Up For Ever Artist Shadow'ların M-928 (Eggplant) renginden bahsedeceğim. MUFE farlar önceden de vardı ancak yakın zamanda yeniden formüle edildi ve Artist Shadow olarak piyasaya sunuldu. Bildiğim kadarıyla isimledirme şekli de değişti. Artık farların numaralarıyla birlikte bitişinin ne olduğu da yazıyor. Mesela bu bahsedeceğim far tamamen mat, bu yüzden başında "m" harfi var.  Diamond bitişli olanlarda "D", Iridescent bitişlilerde "I", Satin bitişlilerde "S", Metalik bitişlilerde de "ME" harfleri kullanılmış. Güzel bir adlandırma yöntemi olduğunu düşünüyorum. En azından satın alırken mat gördüğünüz far, eve geldiğinde sim bombası çıkmıyor.


Şimdi de biraz elimdeki fardan bahsedeyim. Satın aldığım Tunalı Hilmi Sephorada renklerin tamamı olmamakla beraber bu ürünleri koyabileceğiniz paletler de tükenmiş durumda. Yani MUFE'nin kendi mağazasından almazsanız Sephora'larda yalnızca belirli renklerin Refill olanlarını bulabiliyorsunuz. Benim elimdeki ürün de refill. Yani pan halinde. Kutusundan çıktığında plastik bir kap içinde geliyor ama bir farı taşımak için çok uygun değil. Kilit mekanizması yok yani Rimmel Stay Matte Pudranın kutusu gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca bu farlar boyut itibariyle MAC paletlere de sığmıyor. Yani palet alana kadar kutusunda taşımak zorundayım. Ürün 2 gram. Yani MAC farlardan 0.7 gram daha fazla. Şu anki satış fiyatı ise 50 Tl (hatta yanılmıyorsam daha fazla.)


Farın rengini zengin bir patlıcan moru olarak tanımlayabilirim. Yapısı tamamen mat. İlk başlarda bana biraz tebeşirimsi gelmişti ancak göz makyajlarında pek fazla sorun yaşamadım. Pigmentasyonu gayet iyi ancak şöyle bir durum var; bu farla hafif bir uygulama da yapabiliyorsunuz, yoğun da. Farı fırça ile iki üç defa üst üste uyguladığınız zaman kolaylıkla daha yoğun bir renk elde edebiliyorsunuz. Far göz kapağı üzerine çok güzel karışıyor ve tebeşirimsi yapısına rağmen gözde toz toz durmuyor. Kullandığınız diğer farlarla da uyum sağlıyor.


Toparlamak gerekirse performansından çok memnun kaldığım bir far oldu ancak fiyatları biraz yüksek. Dolayısıyla çok beğenip de hiç bir yerde bulamayacağım bir renk olursa şans vereceğim ancak her yerde olan farları da bu markadan satın almam diye düşünüyorum.


Aşağıda farın diğer fotoğraflarını da görebilirsiniz. Hepinize harika bir gün dilerim!

Bu ürünle olan makyajlarımı görmek için buraya, buraya ve buraya tıklayabilirsiniz.1 Yorumlar

  1. Çok merak ediyorum MUFE farlarını, alırsam da aklımda kalan renklerden birisi bu :)

    YanıtlaSil