Merhabalar! Bugün size gelmesini merakla beklediğim Rimmel Provocalips Likit Ruj'lardan bahsedeceğim. Daha önce de paylaşmış olduğum gibi, likit mat rujların duruşunu çok beğeniyorum ancak hala ''İŞTE BU'' diyebileceğim bir ürün karşıma çıkmadı. Denediklerimin tamamının artıları kadar eksileri de var. Bu serinin de diğer likit mat rujlar gibi hem memnun kaldığım hem de sevmediğim tarafları oldu.


Öncelikle paketleri çok sevimli. Aplikatörleri çok kullanışlı ve hata payı çok az. Ürünün renkli bölümünde likit ruj ve üzerinde dudak desenleri olan bölümünde ince yapılı bir lip gloss geliyor. Bu rujlar tam manasıyla ''mat'' olarak değil de ''bulaşmaya karşı dayanıklı'' olarak pazarlanıyor. Ürünlerin içerisinde küçük sim parçacıkları var. Dudakta çok belli olmuyorlar ancak matlaşan ruja daha parlak bir görüntü katıyorlar. Ürünün örtücülüğü çok iyi değil. En az iki kat uygulanmazsa dudakta boşluklar kalabiliyor. Bir de gün içerisinde fazlaca bir şeyler yiyip içerseniz dudağın iç kısımlarında çok hafif silinmeler olabiliyor.


Ruju ilk uyguladığımda yapısını son derece likit buldum. Likitken Rimmel Apocalips rujlar gibi yumuşak bir yapıya sahip ancak bekledikçe önce yapış yapış bir hal alıyor, tamamen kuruduktan sonra da mat bir hal alıyor. (simlerden dolayı hafif yansımalı görünüyor.) Dudağıma uyguladıktan sonra yaklaşık 1 dakika kadar beklettim ve 1 dakika sonunda hala hafif bir bulaşma vardı ve yapışkanlık hissi tamamen kaybolmamıştı. Yapısı iyice matlaşınca da ( yaklaşık bir 10 dk sonra) Zaten kurumaya müsait olan dudaklarımı iyice kuruttu. Üzerinden kendi lip gloss'uyla geçince daha kullanılabilir bir hal aldı. Ancak bu sefer de hoşlandığım ''mat bitiş''  özelliğini kaybetti.


Ürün dudakta kuruduktan sonra lipgloss'uyla geçseniz de bulaşma veya dağılma yapmıyor. Siz silene kadar yerinden oynamıyor. Ancak silme kısmı çok ayrı bir sorun diyebilirim. Bioderma ve türevleri ürünler hiç bir şekilde çıkartmıyor. Ben ancak bol vazelinle az da olsa yumuşatıp arkasından kazıyarak çıkartıyorum. Bunun dışında yağ bazlı temizleyiciler, zeytin yağı ve The Body Shop Balm Temizleyici gibi ürünler de kullanılabilir.

Rimmel London Provocalips rujları 20 TL'ye Watsonslardan satın alabilirsiniz.


Hepinize harika bir gün dilerim!


730 - Make Your Move

    230 - Kiss Fatal


0 Yorumlar