Merhaba!  Bugün satın almadan önce çok gereksiz bulduğum fakat aldığım günden itibaren bağımlısı olup her şeyde kullandığım MAC Fix Plus'tan bahsedeceğim. Bu ürün MAC tarafından makyaj sabitleyici olarak pazarlanıyor ancak makyaj sabitleme gibi bir özelliği kesinlikle yok. Bunun dışında bu ürünü makyajın her adımında kullanabilirsiniz.


Ben makyajdan önce, krem kontürün üzerine, pudranın üzerine, tüm makyajın üzerine ve farları ıslak kullanmak istediğim zaman fırçaların üzerine kullanıyorum. Krem kontürün üzerine sıkıldığında çok daha rahat karışmasını sağlıyor. Pudraların üzerine sıkıldığında ise o pudralı ''cakey'' görünümü alıp daha cilt gibi duran bir sonuç almanızı sağlıyor. Farları ıslak kullanmak için de ideal diyebilirim çünkü farları suyla kullandığınızda ıslakken farlar metalik duruyor ancak kuruduktan sonra farlar toz toz olup dökülebiliyor ancak Fix Plus'la daha kalıcı oluyor.


Bu ürünün çok taze ve hoş bir kokusu var. Bu yüzden sadece ferahlamak için bile kullanılabilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum. Son olarak da yüzünüze 25 - 30 cm'den daha yakın bir uzaklıktan sıkmamanızı tavsiye ediyorum çünkü yakından sıkıldığında belirli bir noktada fazla ürün birikimi oluyor ve içerisindeki gliserin o noktadaki makyajla birleştiğinde makyajı çamurlaştırıp yapış yapış hissettirebiliyor. 25 - 30 cm civarında bir uzaklıktan sıkıldığında hem cilde daha iyi yayılıyor hem de böyle bir sorun yaşanmıyor.


Hepinize harika bir gün dilerim!0 Yorumlar