Günaydın! Son zamanlarda youtube ve instagramdan makyajlarını severek takip ettiğim Batalash Beauty ekibi sayesinde fırçalara ilgi duymaya başladım diyebilirim. Bugün de iyi bir göz makyajı için ihtiyacınız olabilecek 5 temel far fırçasından bahsedeceğim. Kullanacağınız fırçalar bahsettiklerimin aynısı olmak zorunda değil. Piyasada daha yüksek veya daha düşük fiyata aynı işi yapacak makyaj fırçaları mevcut.


1- Packing (MAC 239)

Packing fırçası farı göz kapağınıza oturtacağınız fırçadır. Tabi ki fırçanızı farklı işler için de kullanabilirsiniz ancak bu fırça yapısı itibariyle farı minimum renk kaybıyla göz kapağına oturtmaya en uygun fırçadır.2- Blending (MAC 217)

Karıştırmak ise hem göz hem yüz makyajının en önemli adımıdır. Karıştırılmadan yapılan makyaj sanki boyayı alıp yüzünüze sürmüşsünüz gibi durur. Yapmanız gereken uyguladığınız renklere yumuşak geçişler vermek ve daha doğal durmasını sağlamak. Bu alandaki en ünlü fırça MAC 217'dir. Ben kendisine yaklaşık 3 yıldır sahibim ve uygun fiyatlı muadilleri 6. ayda bozulurken 217 hala ilk günkü gibi sağlam durumda.3- Pencil Brush ( Sephora Lip Brush 110)

Kalem fırça Cut Crese, Half Cut Crease gibi makyajların olmazsa olmazıdır diye düşünüyorum. Günlük makyajlarda ise göz içi aydınlatmada; gözün alt kısmını ve katlanma kısmını koyu tonlu far ile belirginleştirmede rahatlıkla kullanılabilecek bir fırçadır.

Her ne kadar benim elimde olan fırça Sephora'nın dudak fırçası serisinden olsa da kalem fırça görevini dudak fırçası görevinden daha iyi yapıyor.4- Angled Brush (Sephora 115)

Köşeli (açılı) fırça göz makyajında önemli fırçalardan bir tanesidir. Eyeliner sürmede, kaş doldurmada, farla yapacağınız detaylarda kullanabileceğiniz en iyi fırça çeşididir. Genellikle sentetik olanları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.5- Fine Liner Brush (Coastal Scents)

İster ince, ister kalın eyeliner için mükemmel fırçadır. Ben elimde bulunan Coastal Scents marka fırçadan çok memnun değilim yani tavsiye edeceğim bir fırça değil ancak iş görüyor. MAC'in fırçasını bu konuda çok başarılı buldum.

Eğer elinizde bir açılı fırça varsa ve eyeliner konusunda işinizi görüyorsa bu fırçaya ihtiyacınız olduğunu düşünmüyorum fakat ben fine liner fırçayı eyeliner konusunda açılı fırçadan daha kolay ve kullanışlı buluyorum.


6-Rounded Crease Brush (Sephora 13)

Listeye ek olarak bir de uzun karıştırma fırçası eklemek istiyorum. Bu tarz fırçalar uzun kıllı olmasına rağmen daha toplu bir uç kısmına sahip olduklarından katlanma bölgesini karıştırmada daha iyi sonuç veriyorlar. Temelde ihtiyacınız olan bir fırça değil ancak çok kullanışlı bulduğum için listeye eklemeye karar verdim.Benim kullanmaktan keyif aldığım fırçalar bu şekildeydi. Umarım okumaktan keyif almışsınızdır! Eğer sizin de favoriniz olan bir fırçanız varsa aşağıya yazın!

Hepinize harika bir gün dilerim!


0 Yorumlar