Ege Tunca: Rimmel Scandaleyes Kohl Kajal Liner - Nude İncelemesi

Rimmel Scandaleyes Kohl Kajal Liner - Nude İncelemesi

/
2 Comments

Herkese günaydın! Bugün size Rimmel'ın ülkemize yeni gelen Scandaleyes Kohl Kajal Liner'larının Nude renginden bahsedeceğim. Gözlerim oldukça küçük olduğundan göz içlerimi açık renk bir kalemle aydınlatmak hoşuma gidiyor. Önceden Flormar'ın açık sedefli pembe dudak kalemini kullanırdım çünkü piyasadaki uygun fiyatlı olan ve nude tonlara en yakın renk oydu. 


Beyazı hiç bir zaman tercih etmedim çünkü bundan bir kaç yıl önce gittiğim fotoğrafçılık kursunda kuşak çatışması temalı bir çekim yapılacaktı ve yaşlılık teması için makyajları ben ve yabancı bir arkadaşım yaptık. Tesadüfen göz içlerine beyaz renkte kalem sürdük ve bu aynen yaşlıların gözlerinde olduğu gibi düşük bir efekt verdi. Yani gözlerini büyük gösterirken aynı zamanda kişiyi yaşlı gösterdi. Aynı zamanda da sahte durdu. Bu yüzden nude tonlar göz içlerine uygulamak için her zaman daha iyi bir seçenek olmuştur.


Kaleme dönecek olursak, kullandığım en yumuşak kalem değil fakat bir çok drugstore kaleme göre yapısı gayet yumuşak, pigmentasyonu iyi ve kalıcılığı fena değil. Yapısı biraz yağlı ve sürdükten sonra kuruyana kadarki geçen sürede gözlerimi kapatıp açarken göz kapaklarım birbirine yapışıyor. Bende hafif bir akma da yaptı. Sevmediğim bir olay olarak: aktığı veya bulaştığı zaman kirpiklerinizi beyazlamış gibi gösteriyor. Üzerinden tekrar rimelle geçmeniz gerekiyor. Bu sorunlarının dışında gözlerimi çok doğal bir şekilde aydınlattı. Renk tonunun da iyi ayarlandığını düşünüyorum. Pembe - sarı arasındaki denge gayet yerinde olmuş.

Bu ürünü Watsonslardan 15 TL'ye alabilirsiniz.

Hepinize harika bir gün dilerim.

         *Sol: kalem var.   Sağ: kalem yok.
You may also like

2 yorum:

  1. Bu kalemi bi türlü bulamadım cok guzel duruyor.Pastelin nude unu aldım ama o biraz daha açık ten renginden.

    YanıtlaSil
  2. Merhaba :) Bu yüz makyajında hangi ürünleri kullandın?

    YanıtlaSil

Like us on Facebook

Bumerang - Yazarkafe