Ege Tunca: Essence Nail Art Express Dry Drops // Essence Tırnak Kurutucu Damla

Essence Nail Art Express Dry Drops // Essence Tırnak Kurutucu Damla

/
4 Comments

Good morning everyone! Today I'm going to talk about a product that was really interesting for me before buying it which is Essence's nail dryer drops. I also came across with a nice discount so hen I bought it, I saved my money at the same time.

After the nail polish, you should dribble it but be careful, max two drops for each nail. Or else your nails will be greasy and we don't want that at all. It promises to dry your nail polish in 60 seconds. Yes with this products, my one layered nail polish gets dry very well but two coats still has the risk of damage. Also 60 seconds is a long time for a nail polish dryer, it should be 20 seconds or something. I mean is that worth to wait?

The best part of this product is using it as a treatment for nails. I feel like it soften the sides of my nails and treat them so I will keep using it. But if you need a product that drys out your nails in seconds and allow you to go out, this is not what are you looking for. 

Have a beautiful day guys!Herkese günaydın! Bugün size son zamanlarda çok merak ettiğim ve Rossman'da çok uygun fiyata görüp aldığım bir üründen bahsedeceğim. İşte karşınızda Essence tırnak kurutucu yağ. Normal fiyatı 6 -9 TL civarında ancak ben indirim ile 3,5 TL'ye aldım.

Bu ürünü ojenizi sürdükten hemen sonra tırnaklarınıza bir maksimum iki damla kadar damlatıyorsunuz ve kurumaya bırakıyorsunuz. 60 Sn'de kuruttuğunu iddia ediyor. Doğru, çift kat sürdüğüm ojelerim 60 sn sonra nispeten daha kuru oluyor. İki kat hala dağılmaya meyilli oluyor tabi ki ancak tek katı rahatlıkla kurutuyor fakat 60 sn bence oldukça uzun bir süre. Bu yüzden kullanmaya değer mi tartışılır.

Ürünün en sevdiğim yanı bir yağ olduğu için tırnaklarımın kenarlarını yumuşatması oldu. Yağ derken  vıcık vıcık bir şeyden bahsetmiyorum. Bu bir kuru yağ. Yani cilt çabuk emiyor ve sabunsuz geçmeyen, saatlerce bitmek bilmeyen vıcık vıcık yağ hissi vermiyor.

Ben tırnaklarıma bakım yaptığını ve yumuşattığını düşündüğüm için kullanmaya devam edeceğim ancak son dakika oje sürmeniz ve çıkmanız gerekiyorsa beklentinizi karşılamayacaktır. O tarz durumlar için çabuk kuruyan ve mat efektli ojelerden şaşmayın.

hepinize harika bir gün dilerim!
You may also like

4 yorum:

 1. kullanması zahmetli ama :)) hadi sürdüm yıkamam gerekiyor musluğu kim açacakkiiiii :))

  YanıtlaSil
 2. İngilizce'de ürünün ojeden önce sürüleceğini, Türkçe'de sonra sürüleceğini yazmışsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ayyy aman tanrım teşekkür ederim uyardığın için rezillik :o

   Sil

Like us on Facebook

Bumerang - Yazarkafe