Good morning everyone! I still publishing my endless Coastal Scents product reviews. Today I'm here with my favorite eyeshadow which is Mauve. I wanted to have this color since I watched Michelle Phan's Khaalesi tutorial and finally got it. From another brand with much more affordable way of course. 


 To describe the color, I would say It has a cold purple undertoned pink color (I think this has a little bit of brown tone in it) and it has tiny golden shimmers that does not appear on eyes. I'm going to prepare a full post about how you can use this color cause you can use it for lots of thing, not just as a swipe and go eyeshadow. Stay tune for that post! Now lets take a look to this beautiful shadow.

Have an awsome day!
Herkese günaydın! Bugün sizlere sonu gelmek bilmeyen Coastal Scents alışverişimin en sevdiğim parçalarından biri olan Mauve isimli farı tanıtacağım.  Öncelikle şunu belirtmeliyim ki mauve öylesine bir isim değil, mauve bu rengin adı. Michelle Phan'in Khaalesi Tutorial'ını izleyişimden beri istediğim bu renge kavuştuğum için çok mutluyum.


Rengi size soğuk tonlu içinde hafif bir kahve tonu bulunan eflatun pembe olarak tanımlayabilirim. Far içerisinde çok küçük altın-gümüş yansımalı simler barındırıyor fakat far uygulandığında simler belli olmuyor. Bu farı sadece göz kapağına uygulamaktan daha fazlası için de kullanabilirsiniz. Bu uygulama şekillerini göstermek için ayrıca bir post veya video hazırlamayı düşünüyorum haberiniz olsun. Farı diğer açılardan görmek için aşağıya bakabilirsiniz. 

Hepinize harika bir gün diliyorum!


0 Yorumlar