Ege Tunca: L'oreal Lumi Magique Foundation Review

L'oreal Lumi Magique Foundation Review

/
2 Comments


Hey guys!
Today I'm gonna mention about L'oreal Lumi Magique Foundation that I purchased %50 off from Watsons sale. The  L'oreal prices are really high in here and they are just like 10$ cheaper than a Mac foundation. Yes lots of things about beauty is generally expensive in Turkey ( like sephora, bourjouis, some of maybelline products, mac, kryolan; also lots of them are not available like Urban Decay, Tarte, Revlon, Sleek, Wet'n Wild...And we can't buy them online beacuse our country banned online beauty shopping.) But L'oreal prices are really higher than the price that it should be and  its getting higher. So whenever we find a sale, we rushing there and getting these pricy stuff. I know I talked a lot sorry guys :P Now let's talk about foundation.


Herkese günaydın!
Bugün sizlere Watson's indiriminden %50 indirimle kaptığım L'oreal Lumi Magique fondötenden bahsedeceğim :) İngilizce kısımda L'orealin ve bir çok markanın ülkemizdeki pahalılığından ve bir çok markanın da bulunamamasından dert yandım. Beni mazur görün :) L'oreal fiyatları bildiğiniz gibi gülünç derece de pahalı. duty freelerde bile 10 -20 liraya aldığınız şeyleri alışveriş merkezlerinden 50-60 liraya alıyorsunuz. Biliyorum sinir bozucu ama yapacak bir şey yok malesef. Eğer ürünleri almak istiyorsak benim ve bir çok kişinin ( hatta belki de sizin) yaptığı gibi indirimi beklememiz en mantıklı seçenek olur :)
Size de bir nebze içimi döktüğüme göre hadi artık ürüne geçelim :)When I hear the name ''Lumi Magique'' It sounds like low coverage and a glowy finish to me but belive me, it's not. When you take a pump of this product it feels like soft and it blends well. The soft formula makes application better. The product has medium coverage and it is buildable so you can apply it a couple times or how many you want. The finish is matte. If you have dry skin I don't recommend this for you. I have combination skin and my face needed some mouisturizer before  (except Tzone). I think the product will be better on oily skin. For very oily skins, I recommend to use setting powder on top. And the other thing is the prouct kinda oxidises on skin and it gets half or one shade darker so when you buy it you should try it first, wait for couple minutes and check it out with sunlight. You can find the perfect shade with this way.


Thank you guys for reading!
I hope to see you tomorrow at the same hour!
Have a wonderful day!

Email: egetunca0@hotmail.com


Fondötenin adını ilk duyduğumda gözümde parlak bitişli, düşük kapatıcılığı olan bir fondöten canlanmıştı fakat hiçte düşündüğüm gibi çıkmayan bir ürün oldu. Fondötenden 1 pompa kadar elime alıyoum ve ilk dokunuşta oldukça yumuşak bir his veriyor. Bu yumuşak yapısından dolayı cilde kolayca yediriliyor. Ürünün kapatıcılığı orta derecede ve bitişi mat. Kuru ciltler için iyi bir nemlendirici gerektirecek bir ürün olduğunu söylemeliyim. Benim karma cildimde bile nemlendirici isteyen bir ürün oldu ve kuruma yaptı. Yağlı ciltliler için daha uygun bir fondöten olduğunu söyleyebilirim. Ürün hakkında bilmeniz gereken bir diğer şey ise ürünün oksitleniyor  olması. Uyguladıktan bir kaç dakika sonra renk yarım veya 1 ton kadar koyulaşıyor. Bu yüzden ürünü almadan önce uygulayıp bir kaç dakika beklettikten sonra gün ışığında bakarak almanızı tavsiye ederim. Bir diğer konu ise L'oreal fransa çıkışlı bir dünya markası ve tahmin edersiniz ki renk skalası ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor. Türkiye'ye gelenlerde pembe, nötr ve sarı alttonlar mevcut. Fondöteni almadan önce ismine bakın. Eğer Rose kelimesi geçiyorsa pembe, Sand, Camel, Golden kelimeleri geçiyorsa küllü sarı veya sarı alttonlu bir ürüne bakıyorsunuz demektir. Bendekinin ismi Golden Sand. Rengini ise aşağıda görebilirsiniz. Ürünün yapısını beğendim, paketi şık fakat renk benim için biraz sorun oldu. En alttaki fotoğrafta renk cildime uygun çıkmış fakat ürün gerçek cilt rengimden ( bronzlaştırıcı olmadan) bir veya 2 ton koyu. Bu yüzden Sanırım çok kullanabileceğim bir fondöten ne yazık ki olamayacak.

Okuduğunuz için teşekkür ederim!
Yarın sabah saat 9'da görüşürüz!

Bu arada yarın bayram! Şimdiden hepinize İyi bayramlar!

Email: egetunca0@hotmail.com

You may also like

2 yorum:

  1. ne kadar düşmüş fiyatı? cillte parlak durması gerekmez mİ onu vaad ediyodu galiba özelliklerinde

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. %50 indirimle 20- 22 gibi bir fiyatı vardı. Bitişi mat resmen glowy bir taraf göremedim :/

      Sil

Like us on Facebook

Bumerang - Yazarkafe