Ege Tunca: Beach Guide / Plaj Önerileri

Beach Guide / Plaj Önerileri

/
8 Comments

Merhabalaar :)
 Daha Hazirandan yazmam gereken bir yazıyla karşınızdayım :) Bu yazıda size plaj önerilerimden bahsedeceğim.

Hello there everyone :) 
I should write this post on June but I just find time to write it. Let's se what I recommend for beach :)


1- Güneş kremi : Yanınızdan ayırmamalısınız. Güneş kremi içerdiği Spf ile cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur. Ayrıca da cildinizi nemlendirerek güneş sonrasında acı çekmenizi önler. Tercihen yüz için ve vücut için kullandığınız kremler farklı olmalı. Çünkü cildin ve vücudun ihtiyaç duyduğu nem oranları farklıdır.  Benim önerim, 30 faktör üzerindeki kremleri kullanmayın. 30 faktör üzerindeki kremler genellikle kimyasal bombardımanıdır ve cildinize yarardan çok zararı olur.

1-Sunscreen: You sholdn't go out without this! Sunscreens are protects you from the harmful rays of sun and it moisturize your skin. So you don't feel any pain from your sunburns. I recommend you to buy 2 different sunscreens. One of your face and one of your body. Cause their dryness are different from each other. Also I suggest you to buy sunscreens that spf 30 or less because they has lots of chemical stuff in it over spf30 and it gonna be harmful for your skin.

  

2-Güneş gözlüğü : Güneşten gözlerinizi korumanız her zaman yararınıza olacaktır. Özellikle benim gibi lens kullanıyorsanız! Ayrıca güneş göz çevrenizin su kaybederek daha erken kırışmasına yol açar. Bu yüzden güneş gözlüğünü mutlaka önemseyin ve bütçeniz yettiğince kaliteli cama sahip modeller alın. UV korumalı modeller her zaman ilk tercihiniz olmalı.

2-Sunglasses : You should protect your eyes. Especially if you use contacts like me! Also your undereyes loose water and you can got wrinkles if you don't protect your eyes with sunglasses. You should buy the highest quality glasses that you can buy. Your first choice must be UV protector ones.


3-Kitap - Ipod : Müzik dinlemek veya kitap okumak güneşlenirken güzel bir seçenek olacaktır. Yanınıza bu tarz bir şey alabilirsiniz. Yalnız kullanırken dikkatli olur. Kumlar aletinize zarar verebilir :)

3-Book- Ipod : Listening music or reading a book can be a good choice at the beach. But you shold be careful , you don't want to make your Ipod full of sand right?


4- Deodorant : Deodorantı yanınızdan ayrımamanız her zaman yararınıza olacaktır. Özellikle o sıcakta terleyeceğinizi göz önünde bulundurursak iyi korumalı bir deodorant hiçte fena olmaz :)

4- Deodorant : You should have a deodorant with you. You are going to be sweaty and you probably gonna need a high protection deodorant.5- Body mist : Deodorantın üzerine çokta gerekli olmayabilir tabi ki ancak hem serinlemek hem de hoş bir koku elde etmek için oldukça güzel bir seçenek olacaktır :)

5- Body mist : It is optional but it gonna give you a nice fresh feel and a nice smell so it will be a good choice for beach :)6- Su : Yanınızdan ayırmayın. Deniz kenarında ne yaparsanız yapın mutlaka su kaybınız olacaktır. Su kaybınızı kola veya ice tea ile geçiştirmeyin. Uzun vadede bu tarz içecekler sizi daha çok susatacaktır. En ideali ilk tercih olarak su ve maden suyuna yönelmek :)

6- Don't leave it from you! You will loose lots of water and coke or ice tea wouldn't be a good choice for thirstiness. They are going to make you more thirsty with time. So you should prefer water or mineral water at first.


7- Fotoğraf makinesi : Deniz kenarında anılar üretmek güzel olabilir :) Üstelik sualtı kamerası olursa çok daha iyi olur :)

7- Camera: Capturing your memories would be a good choice for you. A waterproof camera will be much better :)8- Eğer havlular size ağır geliyorsa benim gibi peştemal tercih edebilirsiniz. Havlu kadar kuru tutmayacaktır ancak çok daha az yer kaplayacak, ağırlık yapmayacak, daha çabuk kuruyacak ve işinizi fazlasıyla görecektir :)

9- Towels can be heavy and huge for your beach bag. So you can prefer a peshtemal like me. It get drys quicker and it fits your beach bag easily!

Çanta / Bag : Mavi  / Mavi Jeans

En yakın zamanda da plaj sonrası postu gelecek :)
And my After Beach post will be on here soon :)

Kendinize iyi bakıın vee herkese iyi tatilleeer :)
Baybaay :*

Take care and also have a nice holiday :)
Love you :*


You may also like

8 yorum:

 1. Hem Turkce hem İngilizce yazman cok iyi ama bunu yaparken İngilizce gramer yapisina ozen gostermelisin bence. Benim dikkatimi ceken "if" yani eger yapisini yanlis kullanman olmus type2 if condition kullanmak istiyosan cumlede bir "if" cumlecigi bir de "would" cumlecigi olmali. Yani cumlenin "if" kisminda would yardimci fiilini kullanamazsin. Umarim elestiri kaldiramayip engellemezsin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok yahu niye engelleyeyim :D hangi cümle acaba söylersen çok sevinirim

   Sil
 2. If it would be an underwater camera, It would be better! <<<<< bu cümledeki bozukluk dikkatimi çekti. Doğrusu "If it was a waterproof camera it would be better."

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ama o zaman olsaydı demiş olmazmıyım yanlış mı düşünüyorum :/ olursa demeye çalışıyorum çünküüü

   Sil
 3. o zaman would değil will kullanmalısın örneğin "It would be better if you take a waterproof camera."

  YanıtlaSil
 4. would yerine will koycaktım yanlış yayınladım ama anladın sen onu ;)

  YanıtlaSil

Like us on Facebook

Bumerang - Yazarkafe