Ege Tunca: After beach guide / plaj sonrası tavsiyeleri

After beach guide / plaj sonrası tavsiyeleri

/
0 Comments

Merhabalaar :) 

Bu yazıda da bir önceki yazım olan plaj önerileri 'nin 2. adımı olan plaj sonrası önerilerinden bahsedeceğim :) 

Hey guys! 
On this post, I'm going to talk about my after beach essentials. On my previous post, I talked about my beach essentials guide. This one will be more important than that :)


 1- Güneş Kremi : Güneş kremleri ve güneş sonrası losyonlarını güneşten sonra dahi kullanmanız gerekir. Sadece plaja giderken kullanmak yeterli olmayacaktır.

1- Sun Screen : You should use your sunscreen before and after the sun. You can prefer after sun lotions too! 
2- Saç kremi : Denizden ve rüzgardan saçlarınız nem kaybına uğrayabilir, kuruyabilir hatta 2 sene önce yaşadığım gibi bütün kalitesini yitirerek çektikçe uzayabilir. Bu yüzden şampuan sonrası kullanacağınız nemlendirme özelliği iyi olan bir saç kremi mutlaka yanınızda olmalı.

2- Hair cream : The sun and sea can ruin your hair. I experienced that 2 years ago. My hair was cut off when I pull it down. Because of that, you should apply a hair cream after shampoo and it must moisture your hair nicely .3- Saç uçları için krem : Tabiki olmazsa olmaz değil ancak benim gibi ince telli ve uçları kuru saçlarınız varsa lushta bulabileceğiniz bu ürün sizin için ideal. Benimkisi tester adı altında küçük boy miktarına sahip. Faydasını gördüm ve en kısa zamanda adını öğrenip, edinip yazacağım :) Siz saç uçları için krem derseniz size bu ürünü vereceklerdir.

3- Cream for ends of the hair : Of course its optional but if you have thin and dry hair like me, this going to be ideal for you. Mine is from Lush. It is a tester but there is enough product to be same with small size of this. I don't know this product's name but If you ask like ''cream for ends of the hair'' they will suggest you this product.
4-Lip balm : Sahilde dudaklar ister istemez kuruyor. Bu yüzden plaj dönüşü yoğun yapıda ve mümkünse spf içeren bir lipbalm hiçte fena olmayacaktır :)

4- Lip Balm : Your lips going to be dry at the beach. Because of that, after beach you should use a good moisturizing lip balm. Include Spf as preferance. 

5- Vücut losyonu : Deniz ve güneş yüzünden cildiniz kuruyacaktır. Bu yüzden güneş kreminin yanı sıra bir vücut losyonu kullanmanız harika olacaktır.

5- Body Lotion : Your skin will dry because of sea and sun so you should apply a body lotion together with sun screen.6- Su : Suyunuzu hiç bir yere ayırmayın! Size günde 2,5 litre su için demeyeceğim. Çünkü ben de içemiyorum. Aramızda içen varsa helal olsun büyük insan :) Ama en azından 1 , 1,5 litre sıvı tüketin. Su, maden suyu, çay, taze sıkılmış meyve suyu, ayran  gibi içeceklere yönelebilirsiniz.

6- Water : Don't forget to drink water! I am not going to tell you to drink 2,5 liter water in a day. Cause I can't drink. Probably you can't drink that much water too. But at least you should drink 1,  1,5 liter water in a day. You can prefer mineral water, tea, juice to water.7- Sprey saç kremi : Diğer önerilerin yanında güzel bir alternatif olabilir. Dışarı çıkarken saçınıza sıkıp hoş ve parlak bir görüntü elde edebiliyorsunuz. Ancak tek başına yeterli olmuyor bildireyim :)

7- Spray hair cream : It can be a good alternative for summer. Before going out, spray it on your hair. You gonna get a nice and glowy hair look. But if you only use this one, it won't be enough for your hair. You should support your hair cream with this product.


8- Deodorant : Olmazsa olmaz! Ne olursa olsun elinizden geldiğince sık kullanın. Tercihen roll on ancak spreylerde işinizi görecektir.

8-Deodorant: Must have! You should use as much as you can! Roll on ones are more handle but spray ones can satisfy you too.9- Oje : Yazın tırnaklarınız rengarenk daha güzel görünecektir :) Pedikürde kırmızı, nar çiçeği , mercan renklerini kullanın. Elleriniz ise sizin terciğiniz. Benim favorim çivit mavisi ile Tiffany mavisi :)

9- Nail Polish : On summer, nail polishes looks much better in different colors. At the pedicure, coral colors, reds and burgundy shades will look better! For manicure, it can be your favorite color. My favorites are indigo blue and of course Tiffany's blue :)


Kendinize çook iyi bakıın! 
Baybaay

Take care! 
love you :*You may also like

Hiç yorum yok:

Like us on Facebook

Bumerang - Yazarkafe