Ege Tunca: Benetint vs Stainiac

Benetint vs Stainiac

/
0 Comments
Selamlaar canlarıımm :)) Bu postta sizeee iki tane popüler lip and cheek stain in karşılaştırmalarını yapacağım :)
Ürünlerimizden bir tanesi yıllardır ülkemizde olan fakat yeni popüleritesini kazanmış, benefit markasının en önemli ve vazgeçilmez ürünlerinden biri olan benetint. Diğeri ise ülkemizde son birkaç yıldır faaliyet gösteren The Balm markasının ürettiği Stainiac.

Hadi ürünleri karşılaştıralım :)
StainiacBenetint

1-Sol taraftada görebileceğiniz gibi Stainiac, Benetinte göre oldukça koyu yapılı. Sıvı ve Jelimsi bir kıvamı olduğunu söyleyebilirim. Benetint ise tam aksine tamamen sıvı ve oldukça kolay bir şekilde cilt tarafından emilebiliyor.

2-Stainiac benetinte göre daha portatif derseniz eğer size ÇAT diye hemen alttaki resmi gösteririm :)Benefit bu 10 mlden fazla olan cam şişe içindeki suyu hafifleştirmenin ve kolay taşıtmanın yolunu pocket pal'ı üreterek bulmuş. Üstelik bir tarafı benetintken diğer tarafı lip gloss! 

        Stainiac ise 8,5 gram. Plastik ve oldukça hafif olan yapısıyla kesinlikle taşıması  oldukça kolay :)3- Bunlara ek olarak Stainiac'ın bir de şeftali rengi var. Benetintin ise daha jelimsi yapıda olan iki kankası; pembe yapıdaki Posietint ve turuncu yapıdaki ChaChatint.

Bahsettiğimiz iki ürün de lip and cheek stain, yani dudak ve yanak renklendiricisi olarak geçiyor. Peki bu konuda ne kadar başarılılar?

Benetint: Yanakta allık olarak renklendirmede harika olan ve oldukça kolay yayılan benetint malesef dudakta o kadarda başarılı değil. Yapısının son derece sıvı olması nedeniyle ne yazık ki sürüldüğü gibi hoş bir şekilde kalmıyor ve dudakların iç kısmına doğru toplanarak yavaş yavaş kaybolmaya başlıyor.


Stainiac: Stainiac ise Benetintin tam tersi şekilde dudaklarda çok hoş bir renk bırakmasına rağmen yanakta emilmek bilmiyor ve bir kızıllık deryası bırakıyor :( Üzerinden pudrayla geçerseniz belki nötralize edebilirsiniz fakat o zamanda cheekstaininiz anlamını yitirmiş olur.

Sonuç olarak Benetinte yanakta 5/5 , dudakta 5/1

                   Stainiaca yanakta 5/2 , dudakta 5/4 veriyorum.

              4ün sebebi fazla kalıcı olmaması, 2 nin sebebi ise düzeltilebilir olması.
Ve son olarak fiyat kısmına gelirsek, bu kategoride kesinlikle değil KE-SİN-LiK-LE stainiac kupayı kaldırır.

Benetint fiyatları yaklaşık olarak 90-99 tl arası iken Stainiac fiyatları 15tl yi geçmiyor.Okuduğunuz için çok teşekkürler :) Umarım beğenmişsinizdir ve yardımcı olabilmişimdir :)

Bana twitter:makyaj0 youtube: egetunca0 ve egetunca iki hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz :)

bu arada arkadaşım yağmurun moda bloğuna bakmayıda ihmal etmeyin :))

yagmurpeker.blogspot.com


hepinizi öptüümmm babaaayy :))You may also like

Hiç yorum yok:

Like us on Facebook

Bumerang - Yazarkafe